Ankara


Ankara Esenboğa Havalimanı 2006 hizmete açıldı. Özgün tasarımı veyolculara diledikleri yere kolay erişim sağlayan farklı perspektifi ile Ankara' nın yenive çağdaş yüzünü simgeleyen havalimanı, ulaşım açısından da başkente yeni bir solukgetirdi. Son teknolojilerle donatılan havalimanında, yolcuların otoparka girişinden,uçağa binişine dek her aşamada hizmetler yüksek standartlardan ödün verilmeden kurulansistem içinde deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü bir kadro tarafından sunuluyor. 2009yılında ACI Europe tarafından “ En İyi Havalimanı ” seçilen Esenboğa Havalimanı,ülkemizin protokol ve diplomasi kapısı olarak da stratejik bir öneme sahiptir. Orta Doğuve Doğu Avrupa’ da hub olmayı hedefleyen Esenboğa Havalimanı, özellikle dış hatuçuşların artırılması yönünde çalışmalarına devam ediyor. COMET RENT A CAR AnkaraEsenboğa Havalimanı İç ve Dış hatlarda siz değerli müşterilerimize 7/24 Araç KiralamaHizmeti vermektedir.

Ankara

Türkiye’ nin Başkenti Ankara, Orta Anadolu'nun merkezi bir noktasındakurulmuştur. Bu merkezi konumu itibariyle tarih boyunca özellikle Selçuklular veOsmanlılar devrinde, Ankara keçilerinin tüylerinden yapılan sof kumaşlarının yurt dışınasatılması Ankara' yı kervansarayların güzergahı ve bir ticaret merkezi halinegetirmiştir.

Ankara, Birinci Dünya Savaşı sonrası Atatürk liderliğindeki ulusaldirenişte belirgin bir konum üstlenmiş ve Ulusal Kurtuluş Savaşı ile Türk yurdununyabancı işgalinden kurtarılmasıyla 13 Ekim 1923'de yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentiilan edilmiştir.

Ankara' nın en belirgin noktasında yer alan yapı, Ulu Önder Atatürkiçin yaptırılan ihtişamlı Anıtkabir' dir. 1953 yılında tamamlanan bu antik ve modernmimari sentezi yapı Türk mimarisinin gücünü ve zarafetini kanıtlamaktadır. Şehrin eneski bölümleri tarihi Kaleyi çevrelemektedir. Duvarlar içinde 12. yüzyıla ait AlaaddinCami her ne kadar Osmanlılar tarafından elden geçirilmişse de hala Selçuklu ahşapişçiliği ve sanatının güzel örneklerini sergiler. Pek çok sayıda ilginç eski Türk evirestore edilmiş ve sanat galerileri ya da geleneksel Türk mutfağından örneklerinsergilendiği lokantalar olarak yeniden hayat bulmuştur.Size Özel

Fırsatlardan Faydalanmak İçİn