HATAY AIRPORT


Ülkemizin en güneyinde yer alan Hatay Havalimanı 9Aralık 2007`de açılmıştır. Havalimanı İskenderun ilçesine 30 km, Antakya ilçesine 25 kmuzaklıkta bulunmaktadır Dış hatlarda ilk etapta 4 Eylül 2008`de Kuzey Kıbrıs TürkCumhuriyeti` ne karşılıklı olarak uçuşlar başlamıştır.Uluslararası önemli bir sınır kapısı olan Hatay, artık havayollarıyla da ulaşılan önemlibir il haline gelmiştir. Hatay Havalimanı, ekonomik ve sosyal anlamda Hatay iline büyükkatkıda bulunmaktadır.COMET RENT A CAR Hatay Havalimanı İç ve Dış hatlarda ve İskenderun ŞehirOfisimiz ile siz değerli müşterilerimize yaz ve kış aylarında 7/24 Araç KiralamaHizmeti vermektedir. 

HATAY’I TANIYALIM


İ.Ö. 64 yılında kentin Roma egemenliğine resmengirmesi ile Antakya tarihinin altın çağı başlamış oldu. Bu tarihten hemen önce İ.Ö. 67yılında Asi üzerindeki adada inşa edilen bir saray ve bir circus, Roma medeniyetininAntakya'daki ilk işaretleridir. İ.Ö. 47' de Antakya'ya gelerek kente bağımsızlığınıveren Ceaser, Caisarion ( Caesareum ) adıyla anılan büyük bir mabet ile Silpiuseteklerinde bir amfi tiyatro, bir su kemeri ve bir umumi hamam inşa ettirdi. Augutosdönemindeki (İ.Ö. 31-İS 14) en önemli olay, bundan sonra her dört yılda bir tekraredilecek olan olimpiyat oyunlarına başlanmasıdır. Bu imparator zamanında kent, birçokyeni toplumsal binanın inşa edilmesi ile daha mamur hale getirilmiş ve bunun sonucuolarak nüfus artmıştır. Antakya' nın bu yüzyıldaki nüfusu 300.000 ile 600.000 arasındakibir rakam idi.

Antakya'da Hıristiyan cemaatinin örgütlenmesi Tiberius' un hükümdarlığının son yıllarıile Caligula' nın hükümdarlığının ilk yıllarına rastlar. İncil'in dört yazarlarındanbiri olan Matta' nın İsa'nın yaşamına, birinci yüzyıl ortalarında Antakya'da kalemealmış olduğu da bilinmektedir. Hıristiyan aleminde Roma, İskenderiye ve Antakya, en çokhürmet edilen dini

Size Özel

Fırsatlardan Faydalanmak İçİn