ATATÜRK AİRPORT


İstanbul Atatürk Havalimanı ziyaretçilerine hemgeleneksel Türk mutfağından, hemde uluslararası mutfaklardan lezzetli yiyecekleri sunançok sayıda cafe, bar ve restorana sahiptir. Türkiye’ nin en büyük havalimanı olanİstanbul Atatürk Havalimanı aynı zamanda doğu ve batıyı birbirine bağlayan eşsizkonumuyla da her yıl milyonlarca transit ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Özelikleçocuklarıyla seyahat edecek olanlar için bebek altı değiştirme ve eczane v.b. gibikolaylıklara sahiptir. Hediyelik eşyalar ve duty free mağazaları yanında dünyanın enönde gelen lüks markalarının yer aldığı mağazaları bulabilirsiniz. Havaalanında 24 saathizmet veren sağlık ve ilkyardım ünitesinin yanında, dini vecibelerini yerine getirmekisteyenler için de özel ibadethaneler mevcuttur. Başta “orta doğu ve balkanlar’ ın engüvenli havalimanı ” olma üzere çok sayıda ödül sahibi olan İstanbul Atatürkhavalimanında yolcuların rahatlığı için her detay düşünülmüştür. COMET RENT A CARİstanbul Atatürk Havalimanı İç ve Dış hatlarda siz değerli müşterilerimize 7/24 AraçKiralama Hizmeti vermektedir.

SABİHA GÖKÇEN AİRPORT


Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İstanbul’un Asyayakasına hizmet veren İstanbul’un 2. havalimanıdır. Hem iç hatlara hem de çok sayıda dışhatta hizmet veren havalimanı, mimarisiyle birçok ödül de almıştır. Yılda milyonlarcakişi tarafından kullanılan Sabiha Gökçen Havaalanı hizmet açısından dünyastandartlarının nerdeyse üstündedir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz mağazaları,kafe ve restoranlarıyla uçağınızı beklerken güzel vakit geçirebilirsiniz. Havaalanındaeczane, kuaför v.b. gibi kolaylıklara rahatça ulaşabilirsiniz. Seyahat sırasındataşınması kolay olduğundan oldukça popüler hediyelik eşya olan takılar bulunankuyumcular da her yıl çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin uğrak yeri olmaktadır.Havaalanında 128 odalı 4 katlı otelin yanında çok katlı otoparkta bulunmaktadır. COMETRENT A CAR Sabiha Gökşen Havalimanı İç ve Dış hatlarda siz değerli müşterilerimize 7/24Araç Kiralama Hizmeti vermektedir.

İSTANBUL’ U TANIYALIM

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul, 1950’lerdebaşlayan hızlı sanayileşme süreciyle birlikte 14 milyonu geçen nüfusu ulaşmış olmasınarağmen gün geçtikçe büyümeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra sanat hayatı, eğlence,müzik ve eğitim konularında Türkiye’ nin elçisi olmuş, Türkiye’ nin en yoğun ve enzengin finans merkezi haline gelmiştir.

İstanbul, Asya ile Avrupa kıtalarının birleştiği birnoktada ; Karadeniz ve Marmaradenizlerinin dar bir geçit olan “ Boğaziçi ” ile ayrıldığı yerde ve dünya üzerinde ikikıtanın birleştiği yerde kurulu olan tek şehirdir. Bulunduğu coğrafi konum ileBalkanlar’ dan Anadolu’ ya, Karadeniz ve Akdeniz’ e uzanan geniş kültürleri içindebarındırmaktadır. Dünyanın neresinde bir kıtadan diğerine 15 dak. geçebildiğiniz vapurseferi yapabilme fırsatını yakalayabilirsiniz ki ? Sahip olduğu bu coğrafi koşullarİstanbul’ un tarih boyunca da önemli bir role sahip olmasını sağlamıştır. Her medeniyetkendinden öncekilere eklenerek medeniyetler üstü bir yapı ortaya çıkmış ve her kültürkendinden bir miras bırakarak modern Türkiye’ye katkıda bulunmuştur. Tüm bu öğelerİstanbul’ u büyülü ve gizemli bir şehir haline getirmiştir.

İmparator Constantine tarafından başkent yapılanİstanbul, 4.yy’ dan Türkiye Cumhuriyeti’nin 1923 yılında kurulmasıyla birlikte Ankara başkent ilan edilene kadar Romaİmparatorluğu’na (330 - 395), Bizans İmparatorluğu’ na (395 - 1453) ve Osmanlıİmparatorluğu’na (1453 - 1922) başkentlik yapmıştır. İstanbul tarihte birçok farklı isimile anılmaktadır, Byzantinium ve Constantinople bunlar arasında en çok bilinenlerdir.Şehrin antik kısmı 7 tepe üzerine kurulmuş olduğu için 7 Tepeli Şehir olarak daadlandırılmaktadır. UNESCO 1985 yılında bu kısmı Dünya Mirası listesine dahiletmiştir.

İstanbul’un tarihi, şehrin fethinden önce ve sonraolmak üzere ikiye ayrılmaktadır.İstanbul’ u ziyaret edenlerin çoğu Avrupa yakasında bulunan eski Şehrin eşsizgüzelliklerine odaklanmaktadırlar. Eğer zaman el verirse, Eminönü’ nden başlayan kısabir vapur yolculuğu ya da Boğaziçi köprüsünü kullanarak farklı turistik özellikleresahip olan Anadolu yakasını ziyaret etme imkânını bulabilirsiniz. Göz alıcı mahalleleri,geniş ve muntazam caddeleri ile İstanbul ziyaret edilmeye değer bir şehir olmakta; buziyaretler size Türklere özgü hayat tarzına kendi gözlerinizle şahit olabilme imkânınısunmaktadır. Deniz kenarında yapılacak bir yürüyüş ile şehir sakinlerinin yanı sırayorgun ziyaretçilere de enerji toplama fırsatı tanımaktadır. Size Özel

Fırsatlardan Faydalanmak İçİn