EN AZ KAÇ ARAÇ KİRALAMAK GEREKİR
Comet Rent a Car' dan ihtiyacınıza göre minimum 1 adet bile olsa araç kiralayabilirsiniz.
NE TÜR ARAÇLAR KİRALANABİLİR?
Comet Rent a Car’ dan ihtiyacınıza uygun Her marka ve modelde araç kiralayabilirsiniz.
MİNİMUM KİRALAMA SÜRESİ NEDİR?
Comet Rent a Car teklifleri minimum 1 gün olmak üzere 36 aya kadar verebilmektedir. 12 aydan daha az dönem kiralama talepleri için Günlük Araç kiralama Rezervasyon numaramız 444 2 721
Kiralama ücretine neler dahil ?
Kiralama kapsamında herhangi bir konuda ekstra ücret talep etmiyoruz. Zorunlu trafik sigortası, 24 saat yol yardımı ve %18 KDV kiralama ücretine dahildir.
Araçlarda Hgs ya da Ogs bulunuyor mu ?
Araçlarımızın tamamında Hgs bulunmaktadır.Türkiye sınırlarında paralı otoyollardan VE köprülerde otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS ya da OGS için ekstra bir ücret talep edilmez. Yapmış olduğunuz ücretli geçiş bedelleri araç iadeside sizden tahsil edilir
KİRALANAN ARAÇLARI 3. ŞAHISLAR KULLANABİLİR Mİ?
Kiralanan araçları 3. Şahısların kullanabilmesi için Ek sürücü paketi satın alınması gereklidir.
SİGORTA HANGİ RİSKLERİ KAPSAMAKTADIR?
Comet Rent a Car kanun gereği yaptırılması zorunlu sigorta kapsamında olan Trafik Sigortası, kullanılan aracı koruma altına alan Kasko ve limitleri artırılmış ihtiyari mesuliyet sigortaları, Comet Rent a Car tarafından yaptırılmaktadır. Bu sigortalar ek olarak Full + Full kasko ve Mini hasar sigortası seçilebilir..
Ön ödeme yapmadan REZERVASYON yabilir miyim?
EVET. Araç rezervasyonu Yyapabilirsiniz. Ancak online ödemelerde %15 varan indirimlerimizden faydalanırsınız.
Araç tesliminde hangi evrakların yanımda olması gerekir ?
Nüfüs Cüzdanı, Sürücü Belgesi ( Ehliyet ), Provizyon uygulanabilmesi için sürücünün Kredi Kartı Eğer Ek sürücü talebinde bulunduysanız, ek sürücünün sürücü belgesini ibraz etmesi zorunludur.
ARACI GEÇ VEYA ERKEN İADE ETSEM SORUN OLUR MU ?
Aracı erken iade edebilirsiniz.Havaalanı şubelerimiz 24 saat hizmer vermektedir. Ayrıca, erken iade edilen araçlar için ücret iadesi yapılmaz. Aracın kullanımının uzatılması talep edilmesi halinde, rezervasyon merkezimizden onayı alınarak uzatma işlemi yapılabilir. 444 2 721 rezervasyon merkezimize bu talebinizi iletmeniz yeterlidir.
REZERVASYON İPTALİ VE DEĞİŞİKLİĞİNİ NASIL YAPABİLİRİM?
48 saat öncesine kadar bildirimde bulunarak rezervasyonunuzun tarih ve saatini değiştirebilirsiniz. 48 saatten daha kısa süreler içerisinde değişim yapmak isterseniz müsaitlik durumuna göre talebiniz gerçekleşir. Rezervasyonunuzu iptal etmek isterseniz %25 ceza bedeli kesilerek kalan bedel hesabınıza iade edilir .24 saat öncesine kadar müşterinin ücretsiz iptal seçeneği mevcuttur.24 saat den daha kısa iptallerde % 25 kesinti uygulanacaktır
ARAÇLARIN MODEL YILI NEDİR ?
Filomuzdaki tüm araçlar son model olup 0-1 yaş aralıgındadır.
KİRALANAN ARAÇLARA TÜRKİYE`NİN HER YERİNDE SERVİS ALINABİLİR Mİ?
Türkiye` de Yetkili Servislerin bulunduğu her yerden bu hizmet alınabilir.
KAZA YAPARSAM NE YAPMALIYIM?

Detaylı olarak en az 3 adet olay yeri fotoğraflarının COMET RENT A CAR’A teslim edilmesi gerekir.

Trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve 24 saat içinde aracın kiralandığı COMET RENT A CAR’a teslim edilmesi gerekir.

Kaza, çift taraflı ise; çift taraflı kaza tutanağı ıslak imzalı olarak, karşı tarafın ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi, ehliyet fotokopisinin kaza mahallinde iken kiracı tarafından temin edilmesi gerekir.

ARAÇ SERVİSTE UZUN SÜRELİ KALIRSA YA DA HERHANGİ BİR NEDENLE (GASP-ÇALINTI-KAZA) ARAÇ İHTİYACI NASIL KARŞILANIR?
İkame araç hizmetini talep etmeniz durumunda, İstanbul’ da 24 saati geçen, diğer il ve ilçelerde ise 48 saati geçen bakım / onarım ihtiyaçlarında, iş sürekliliğinizi devam ettirmeniz için muadil araç temin edilmektedir.
KİRALANAN ARAÇLAR YURTDIŞINA ÇIKARILABİLİR Mİ?
Kiralanan araçlar yurt dışına çıkartılamaz.
UÇAĞIM GECİKİR VEYA UÇUŞ İPTAL EDİLİRSE NE OLUR?

Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için, lütfen uçuş numaranızı giriniz. Uçunuz gecikirse, bize en kısa süre içinde e-mail ve ya telefon ile bilgilendirme yapmalısınız. Eğer rezervasyon gerçekleştirirken uçuş numarası verdiyseniz tedarikçi firma 2 saate kadar takibini yapabilmektedir.

COMET RENT A CAR uçuşun gecikmesi ve iptalinden doğacak kayıp, hasar ve değişikliklerden sorumluluk kabul etmez ve sorumlu tutulamaz. Otomatik olarak İptal prosedürü uygulanır.

KİRALADIĞIM ARAÇ YERİNE MUADİL ARAÇ GELDİ NEDEN?
Sistemde görmüş olduğunuz araçlar, sadece o tarihler arası müsait olan araçlardır. COMET RENT A CAR filosunda müsaitlik olmaması nedeninden dolayı, (kiralık araç bir önceki müşteriden geç veya hasarlı dönmüşse, teknik arıza, zorunlu haller vb.) kiraladığınız aracın yakıt, vites ve araç segment durumunu göz önüne alarak benzeri veya üst sınıf araç verebilir.
UZUN DÖNEM KİRALAMA İÇİN HANGİ EVRAKLAR GEREKLİDİR?
Vergi levhası, Ticaret sicil gazetesi fotokopisi, Faaliyet belgesi, İmza sirküleri, Bilanço (Gelir Tablosu).
TRAFİK CEZALARI KİME AİTTİR?
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilecektir.
Size Özel

Fırsatlardan Faydalanmak İçİn